У Вінниці відкрито Музей трамвая

У Вінниці на території трамвайного депо 21 жовтня відкрили Музей трамвая

У Вінниці з’явився ще один туристичний об’єкт - до 100-річчя запуску першого трамвая у місті відкрито музейний комплекс, де представлені трамваї різних часів в натуральну величину. Він розташувався на території трамвайного парку і складається з музейного павільйону та майданчика для стоянки історичних вагонів.

Новий музей урочисто відкрили мер нашого міста Гройсман В.Б., губернатор області Мовчан І.М. та директор КП "ВТК" Форманюк М.В.

КП "Вінницька транспортна компанія" – було і залишається одним із найбільш потужних підприємств міста. Воно вистояло у важкі часи, зберігши свою матеріально-технічну базу, і сьогодні це дає можливість не лише утримувати стабільну роботу муніципального транспорту, а й активно розвиватися підприємству в цілому. Наразі КП "ВТК" вважається одним із найкращих підприємств України. Це свого часу відмітили і швейцарські фахівці, коли обирали місто для співпраці. Саме тому швейцарські трамваї, які сьогодні є однією з візитівок міста, з’явились саме у Вінниці.

Трамвай у подільській столиці з’явився сто років тому. Тоді, у 1913-му, на вулиці міста вийшло перших сім вагонів німецького виробництва. Колія довжиною у 9,5 км тягнулася від залізничного вокзалу до жіночої гімназії (теперішньої школи № 2). З того часу вінничан обслуговувало багато різних трамваїв. І відтепер деякі з них можна побачити в новому музеї.

Музейний комплекс має два сектори: павільйон, який укомплектований експонатами та фотоматеріалами, і майданчик для стоянки історичних трамвайних вагонів з прокладеними рейками, стрілками для заїзду і виїзду. Всі ці вагони повністю робочі і можуть виїхати на лінію.

В музеї зібрана інформація різних періодів – від початку будівництва трамвайних колій до сьогодення. Тут можна побачити трамваї часів громадянської та Великої Вітчизняної війн, періоду відновлення та післявоєнного розвитку, часів експлуатації трамваїв німецького виробництва(1953-1984р.р.), чеських (1971-2007р.р.) та швейцарських вагонів (з 2007р.).

Окрім транспорту, в музеї можна познайомитись із розвитком ремонтної бази та різними історичними знахідками, пов’язаними з роботою підприємства в різні часи.