У Вінниці відкрито Музей трамваю

У Вінниці на території трамвайного депо 21 жовтня відкрили Музей трамваю

У Вінниці з’явився ще один туристичний об’єкт - до 100-річчя пуску першого трамвая у місті відкрито музейний комплекс, де представлені трамваї різних часів в натуральну величину. Він розташувався на території трамвайного парку і складається з музейного павільйону та майданчика для стоянки історичних вагонів.

Новий музей урочисто відкрили мер нашого міста Гройсман В.Б., губернатор області Мовчан І.М. та начальник КП "ВТТУ" Форманюк М.В.

Вінницьке ТТУ – було і залишається одним із найбільш потужних підприємств міста. Воно вистояло у важкі часи, зберігши свою матеріально-технічну базу, і сьогодні це дає можливість не лише утримувати стабільну роботу муніципального транспорту, а й активно розвиватися підприємству в цілому. Наразі вінницьке ТТУ вважається одним із найкращих підприємств України. Це свого часу відмітили і швейцарські фахівці, коли обирали місто для співпраці. Саме тому швейцарські трамваї, які сьогодні є однією з візитівок міста, з’явились саме у Вінниці.

Нині ТТУ не лише будує плани на майбутнє, а й береже свою історію. Вона у підприємства багата і цікава. Тому керівництво ТТУ вирішило створити музей, де представлені матеріали, які відображають історію вінницького трамваю, та, власне, самі вагони різних часів.

Трамвай у подільській столиці з’явився сто років тому. Тоді, у 1913-му, на вулиці міста вийшло перших сім вагонів німецького виробництва. Колія довжиною у 9,5 км тягнулася від залізничного вокзалу до жіночої гімназії (теперішньої школи № 2). З того часу вінничан обслуговувало багато різних трамваїв. І відтепер деякі з них можна побачити в новому музеї.

Музейний комплекс має два сектори: павільйон, який укомплектований експонатами та фотоматеріалами, і майданчик для стоянки історичних трамвайних вагонів з прокладеними рейками, стрілками для заїзду і виїзду. Всі ці вагони повністю робочі і можуть виїхати на лінію.

В музеї зібрана інформація різних періодів – від початку будівництва трамвайних колій до сьогодення. Тут можна побачити трамваї часів громадянської та Великої Вітчизняної війн, періоду відновлення та післявоєнного розвитку, часів експлуатації трамваїв німецького виробництва(1953-1984р.р.), чеських (1971-2007р.р.) та швейцарських вагонів (з 2007р.).

Окрім транспорту, в музеї можна познайомитись із розвитком ремонтної бази та різними історичними знахідками, пов’язаними з роботою підприємства в різні часи.